Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Зазначається, що підставою для подання стали результати моніторингових візитів працівників секретаріату омбудсмена до військових частин і підрозділів, що розташовані у пунктах постійної дислокації і на навчальних полігонах.

Читайте також: Головні завдання ЗСУ на 2018 рік: Муженко озвучив перелік

"Моніторингові візити засвідчили залучення військовослужбовців строкової військової служби в основному до проведення господарських робіт (прибирання території, косіння трави, ремонтно-будівельні та розвантажувальні роботи і т. д.) як на території військових частин, так і за їх межами", – мовиться у повідомленні прес-служби Лутковської.

Вона зазначила, що таке ставлення до військовослужбовців демотивує громадян від призову на військову службу.

Окрім того, як приклад наслідків такої ситуації омбудсмен навела отримання солдатом-строковиком травми під час виконання будівельних робіт в одній з військових частин, які до того ж здійснювалися у вихідний.

Лутковська наголосила, що факти незаконного використання військовослужбовців для виконання завдань, не пов'язаних із військовою службою, є неприпустимими, такими, що порушують порядок проходження служби і створюють передумови для зниження рівня бойової готовності військ. Тож Лутковська закликає керівництво Міноборони рішуче відреагувати на ситуацію, що склалася.