Про це повідомив адвокат Чирнія Ілля Новіков у Facebook.

Російські правоохоронці не знайшли його заяви про відмову від російського громадянства, яку він подавав три роки тому у Криму. Тому тепер бранець буде вважатися росіянином. А це означає, що до Чирнія не пропускатимуть українських консулів. А також політв'язня не відправлятимуть відбувати покарання в Україні.

Перед тим як вивести Олексія до мене, йому дали ознайомитися, що його заяви про відмову прийняти російське громадянство не знайшли. Заяву політв'язень подав у Бахчисараї 18 квітня 2014 року. Чирній тепер за законом про реєстрацію Криму буде вважатися російським. Так вже робили з Сенцовим і Кольченком,
– заявив адвокат.

Російські дипломати вимагають від Києва дотримуватися Венської конвенції. За їхніми словами, вони самі вирішать, хто у них чий громадянин.

Ілья Новіков повідомив де саме знаходиться Олексій Чирній.

Олексій Чирній знайшовся в ІК-9 в місті Шахти Ростовської області. Його етапували туди сьогодні з Батайська. Чирнія перевели з загального режиму на тюремний, а в ІК-15 для цього не було відповідних приміщень,
– повідомив Ілля Новіков.

А також додав, що питання про невизнання Росією українського громадянства він постарається зясувати найближчим часом. Наразі у правозахисника немає жодного відповідного документу.

Читайте також: СБУ дозволить російським дипломатам зустрітись з Агеєвим, але не зараз

У Росії Чирній відсидів уже майже половину терміну. Його затримали у справі нібито про тероризм, за якою також засудили режисера Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Під тортурами Чирній обмовив себе та інших учасників справи.