Як повідомили у головній державній санстанції платна перевірка якості питної води доступна будь якому українцю.

Геннадій Рожков (головний державний санітарний лікар): "Якщо сьогодні приватний колодязь знаходиться на території приватного присадибного господарства, тобто фактично це власність цієї людини, то вона може провести дослідження води. Середня ціна орієнтовно становить 600 грн."

На Полтавщині більше половини шахтних колодязів забруднені нітратами. Часто їхній вміст перевищує норму в кілька разів. Особливо небезпечні вони для вагітних та немовлят.

На бутильовану воду молода родина змушена виділяти десяту частину свого бюджету. На Полтавщині воду перевіряють уже 20 років, лікарі кажуть - завдяки цьому кількість отруєнь малюків нітратами зменшилася у рази.

Галина Жушман (помічник санітарного лікаря Полтавського району): "До нас звертаються вагітні і жінки, які мають діток до року. Результати, як показали, вміст нітратів перевищує в 2-3 рази. Це дуже небезпечно для дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні."

Нітрати - це органічні сполуки, очистити від яких практично не можливо. Не допоможе ні кип’ятіння, ні фільтрування. Єдиний вихід, кажуть спеціалісти, будувати замість колодязів глибинні свердловини та монтувати водогін. В бюджеті області на повне забезпечення регіону чистою водою грошей нема.

Володимир Замикула (заступник голови Полтавської ОДА):
"Це десятки тисяч кілометрів водогонів. Це водонапірні башти і інше обладнання. Якщо говорити про міста, то це на сьогодні система забору і очистки води."

Нагадаємо, 19 травня прем’єр Микола Азаров доручив профільним міністерствам за два місяці перевірити якість питної води в Україні. Таким чином кабмін відреагував на смертельне отруєння двох немовлят водою.