Командирам взводів на місцях роздають Android-планшети зі встановленою системою, а для штабів передбачений спеціальний ноутбук на Linux. Вояки можуть користуватися "КомБатом", як звичайним навігатором. Він вказує напрямок руху, попереджає про небезпеку на маршруті, а також повідомляє місце розташування сусідніх підрозділів, щоб уникнути дружнього вогню чи покликати на підмогу.

Крім того, передбачена можливість обміну даними з аеророзвідкою, доступ до відео з безпілотників та зовнішніх систем виявлення цілей.

Читайте також: Череп корови і старий кітель – як наші бійці обдурюють ворога

Тим часом у штабі можуть бачити розташування підрозділів, їхній статус, кількість поранених та боєприпасів. Важливо, що планшети мають обмежений доступ до інформації, а от на ноутбуці видно всю бойову обстановку.

Система працює на аналогу Google Maps. Карти можна передавати через локальну мережу без інтернету. Також передбачене попереднє планування операцій і аналіз вже виконаної місії, зокрема наказів і дій командування.

Наразі "КомБат" перебуває на етапі тестування в одному із спецпідрозділів. Приблизна ціна екіпірування наступна: планшет коштує 500 доларів, ноутбук – 2 500 доларів, рація – 800 доларів, плюс чохол за 500 гривень.

До слова, Ізраїльська влада скасувала рішення про продаж безпілотних літальних апаратів в Україну після дзвінка президента Росії Володимира Путіна прем'єр-міністру Ізраїлю Беньяміну Нетаньяху.