Кампанія з вакцинації почалася ще 10 червня на чотирьох пунктах пропуску. Пункти щеплення розгорнули одразу у місцях перетину кордону.

Важливо На курортах Херсонщини COVID-щеплення робитимуть всім охочим

Акцію добровільного щеплення українців після перетину кордону організовує медичний центр "Медик" із Жешува. Пункти щеплення розгорнули біля пунктів пропуску:

  • "Медика – Шегині",
  • "Гребенне – Рава-Руська",
  • "Дорогуськ – Ягодин".

Пункти тестування на коронавірус та вакцинації працюють цілодобово. Згодом щеплення можна буде отримати ще у двох пунктах:

  • "Долгобичув – Угринів",
  • "Будомєж – Грушів".

Наразі невідомо, коли пункти вакцинації почнуть роботу.

Українці зможуть отримати COVID-щеплення на польському кордоні
Українці зможуть отримати COVID-щеплення на польському кордоні / Фото "Укрінформ"

Більше про вакцинацію на кордоні з Польщею

За словами польських медиків, за відсутності черг процес обслуговування однієї людини у такому пункті займає 30 – 40 хвилин: приблизно 15 хвилин на тест і ще 15 – на заповнення анкети, отримання електронного направлення і вакцинації.

Хто може вакцинуватися

Окрім українців, які їдуть на роботу у Польщу і мають підтверджувальні документи (дозвіл на працю, заява працедавця про намір працевлаштувати іноземця), у таких пунктах вакцинуватимуть також студентів, які навчаються в Польщі.

Якою вакциною можна зробити щеплення

У центрі "Медик" повідомили, що в пунктах пропонують усі вакцини, зареєстровані у ЄС – Pfizer, AstraZeneca, Moderna і Janssen (Johnson & Johnson).

Загальна процедура тестування та подальшого щеплення у такому пункті коштує іноземцю 130 злотих (приблизно 1 тисячі гривень), але сама вакцина є безкоштовною.