Про це розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи академік Елла Лібанова в інтерв'ю "Українській правді" .

"Є політичні проблеми його проведення – це Крим і Донбас. Ми не можемо туди зайти, щоб провести перепис. І ми не можемо туди не заходити, тому що не відмовляємося від цих територій і від людей, які там проживають", – зазначає вона.

Читайте також: Більше за населення Литви: скільки людей проживає у Києві

За словами соціолога, було проведено аналіз, який показав, що нині відома українцям чисельність населення насправді не така.

"Скажімо, зараз нас не 42 мільйони, а, припустимо, 40 мільйонів. Але це не катастрофа. Це неприємна річ – таке дізнатися, але не катастрофа", – підкреслює Лібанова.

За її словами, населення країни скорочується через занизьку народжуваність та зависоку передчасну смертність, особливо чоловіків та сільських мешканців.

"Дається взнаки і поширеність нездорового способу життя, і погані умови праці, і зависокі травматизм та смертність на дорогах, і забрудненість довкілля, і негаразди з медициною. Практично від усіх захворювань українці вмирають на кілька років раніше", – додала академік.

Лібанова вважає, що найкращим варіантом для України було б зараз "довести до розуму" демографічний реєстр, реєстр населення і уточнювати його дані переписами, так як це робиться в більшості розвинених країн.

Читайте також: І близько не 50 мільйонів: у Держстаті озвучили чисельність населення України