Українські регіони звітують урядовцям, що опалювальний сезон на низькому старті. Загалом потеплішало в оселях лише половини жителів нашої країни.

Урядовці обіцяють, що газу вистачить. Але експерти вважають, це лише, якщо прийдешня зима буде схожою на минулорічну – без сильних морозів.

Якщо до цього додасться ще й використання газу для заміщення вугілля через витрачання його певної частини для виробництва електричної енергії на теплових електростанціях. Ось тоді, нам його точно і напевно не вистачить, – зазначив заступник директора Центру досліджень енергетики Вадим Гламаздін.

Вугілля цьогоріч планували запасти менше ніж торік, але й цього не виконали.

Читайте також: Гройсман наказав увімкнути опалення максимум через 5 днів

"Сьогодні на складах є 1766 тисяч тон. Є дещо незначна різниця між плановими показниками, які затверджені Кабміном і ця різниця компенсується за рахунок диверсифікації поставок", – прокоментував запаси вугілля профільний міністр Ігор Насалик.

Наразі відомство ще планує закупити 639 тисяч тонн вугілля з ПАР. Ідеться про антрацитову групу, на якій працюють теплоелектростанції. Саме це вугілля видобувається на окупованій території Донбасу.

Експерт вважає, що це незначна кількість, якої реально може вистачити максимум на тиждень у масштабах всієї країни при низьких температурах за "-10" градусів.

Основний же шлях закупки вугілля у російських бойовиків на Донбасі теж ненадійний через імовірній ескалації воєнних дій.