Анасували, що "Укренерго" встановить та замінить 36 трансформаторів.

Із 36 одиниць електричних апаратів, що мають бути встановлені на об'єктах магістральних електричних мереж відповідно до запропонованих змін до інвестпрограми, 19 одиниць – це нове обладнання, 8 одиниць – це заміна пошкодженого устаткування, 9 одиниць – заміна обладнання, що не відповідає нормам,
— заявили в компанії.

Разом з тим, в парламентському підкомітеті з питань електроенергетики та транспортування енергії ставлять під сумнів доцільність виділення такої суми.

Депутати підозрюють, що закупівельна вартість трансформаторів та іншого обладнання може бути в середньому в два рази вище, ніж на світовому ринку для аналогічної продукції.

Є велике питання. Є чіткі ціни по трансформаторах, закладені в документах, які ми бачили. Чи відповідають вони дійсності і світовим цінам на один встановлений мегавольт ампер потужності, якщо це так – то добре. Якщо ні, то треба дивитися наскільки ціни, встановлені Запорізьким трансформаторним заводом, обгрунтовані,
— зазначив народний депутат України від фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олексій Скрипник.

На думку експертів, усе обладнання закуповуватимуть на підприємстві "Запоріжтрансформатор", яке належить російському бізнесмену Костянтину Григоришину. Тож підозрюють, що виділення 7 мільярдів гривень лобіювалося саме в інтересах цієї компанії. До того ж, як твердять у парламентському підкомітеті, аби затвердити рішення про виділення грошей, кільком незгодним із цим членам НКРЕКУ довелося піти у відставку. А на місце голови Комісії було призначено Дмитра Вовка.