Деталі звільнення

Тандіт: Було звільнено десять українців по Луганському напрямку. Восьмеро із них зі зброєю захищали Україну, двоє – цивільних. Звільнення відбулося внаслідок переговорів, де була мінська підгрупа, в тому числі із Іриною Геращенко. Міноборони та СБУ організували коридор безпеки.

Серед звільнених є волонтерка Гайде Різаєва. ЇЇ свого часу вже один раз звільняли, але вони була дуже активна і під час чергової волонтерської місії її знову затримали.

Тандіт: дехто із звільнених перебували у полоні ще з минулого року. Але зараз вони вже перебувають на території, де діє Закон України.

Умови перебування у полоні

Тандіт: полонений Роман Капация розповідав, що під час перебування у неволі його часто перевозили з одного місця на інше. Він мав поранення, які отримав у бою, але крім того, в нього на тілі були численні колото-ножові поранення внаслідок катувань. Часто наносили удари по тих місцях, які тільки зажили, ламали ще раз ті місця, де зросталися переломи.

Макеєв: в кожного із полонених своя історія. Різаєва розповідала, що її утримання нагадувало КДБ. Але вона вже готова знову включитись у роботу.

Вона розповідала про те, що їй вводили уколи невідомого походження. Декого з полонених різали, декому щось відрізали.

Кількість полонених

Тандіт: на сьогодні звільнено 2 740 українців. Зараз ще у неволі залишається близько 250 людей. Точної цифри ми не можемо назвати, бо бувають випадки, коли люди, котрих ми вважали вбитими або зниклими безвісти, перебувають у полоні або медичних закладах на окупованій території.