Звідки взявся ураган "Ірма"?

Ураган "Ірма" народився в Атлантичному океані в перших числах вересня. На момент, коли Національна метеорологічна служба США зафіксувала появу стихії, їй було присвоєно другу категорію (швидкість вітру – до 110 миль на годину, або приблизно 180 кілометрів на годину).

Читайте також: Ураган "Ірма" з шаленою швидкістю насувається на південь США

Куди прямує ураган "Ірма"?

За даними метеорологів, ураган обрушився на острів Барбуда в Карибському морі близько 2:00 6 вересня за місцевим часом. Стихія рухається на північний захід. За прогнозами, ураган пройде через територію Пуерто-Ріко, Домініканської Республіки, Куби і Гаїті і може досягти берегів американського штату Флорида до вихідних.

Яка потужність стихії і яких наслідків чекати?

Зараз урагану Ірма присвоєно вже п'яту, найвищу категорію. Швидкість вітру сягає до 295 км/год. Його вже називають найпотужнішим атлантичним штормом за десятиліття.

Стихія потужніша від урагану Харві, який нещодавно промчався американськими штатами Техас та Луїзіана і спричинив катастрофічну повінь. За оцінками фахівців, ураган "Ірма" легко може зривати дахи і розбивати вікна, а також висмикувати пальми і перетворювати їх в снаряди, які можуть вбивати людей.

За прогнозами, в міру просування ураган буде тільки набирати силу.

Як готуються до приходу "Ірми"?

У штаті Флорида (США), на Віргінських островах і сусідній державі Пуерто-Ріко оголосили надзвичайний стан через ураган. Там проводиться екстрена евакуація населення. Крім того, планують евакуювати 5 тисяч осіб з військової бази "Кі-Вест", яка може бути затоплена.

Влада штату Флорида наголошує, що евакуація є обов’язково і "ніхто не може дозволити собі залишатися на острові".

У зв'язку з наближенням урагану "Ірма" США проведуть у Флориді мобілізацію 7 тисяч бійців Національної гвардії. Гвардійці допомагатимуть у гарантуванні безпеки місцевих жителів та підготовці території до урагану.

На кількох островах, популярних серед туристів, закрилися аеропорти, а влада закликала людей піти до громадських притулків.

Влада Пуерто-Ріко вже передбачила 15 мільйонів доларів на ліквідування наслідків стихії.

Ураган "Ірма": фото та відео

Космічне агентство США NASA зняло з космосу потужний ураган "Ірма".

Ураган "Ірма": дивіться відео з космосу

Фото урагану Ірма з космосу
Фото урагану "Ірма" з космосу

Ураган "Ірма": анімація від NASA

Дослідницький літак, пролітаючи через центр урагану "Ірма", зняв, як ураган виглядає зсередини.

Літак пролетів крізь ураган "Ірма": дивіться відео

Чи загрожують Америці нові стихійні лиха найближчим часом?

Так. Національний центр США по спостереженню за ураганами, повідомляє про нову загрозу. Над Мексиканською затокою сформувався ураган Катя, який рухається зі швидкістю 65 км/год на південний схід США.