Про все це йдеться у тексті бюджетної резолюції, оприлюдненій на сайті Мінсоцполітики, пише Наталія Лебідь у статті "Що подорожчає з 1 липня" для сайту "24".

Читайте також: Яка середньомісячна зарплата українців: вражаючі дані

Підвищення зарплат, як розраховують в уряді, зменшить кількість громадян, котрі звертаються за субсидією. Це дозволить зекономити, адже з тих 47 мільярдів гривень, котрі закладалися в бюджет-2017, станом на кінець травня витрачено 35,2 мільярда. Ще 15 мільярдів уряд розраховує отримати за згодою Верховної Ради, проте цього все одно може не вистачити до кінця року.

На думку очільника Мінсоцполітики Андрія Реви, збільшення зарплат сприятиме виведенню їх з тіні. А там, за підрахунками Реви, перебуває сьогодні близько 35% від всіх виплат.

Що стосується пенсій, то їх друге в цьому році підвищення було заплановане на 1 грудня. "В середньому пенсійні виплати зростатимуть на 11%", – повідомляв віце-прем'єр Павло Розенко. Чиновник обіцяв, що пенсії виплачуватимуть в повному обсязі попри дефіцит Пенсійного фонду, який, за словами Розенка, є прогнозованим.

Щодо закриття дірки в Пенсійному фонді. Торік вона складала 156 мільярдів гривень. Приблизно стільки ж ми виділяли з держбюджету. В цьому році ці надходження складуть 142 мільярдів гривень. За рахунок детінізації бізнесу, за рахунок підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, за рахунок підняття зарплат у бюджетній та небюджетних сферах, ми скоротимо в цьому році дефіцит бюджету Пенсійного фонду приблизно на 12 мільярдів,
– говорив Розенко на початку цього року.

Пізніше глава уряд Володимир Гройсман вніс деякі корективи в інформацію Розенка, зазначивши, що "осучаснення пенсій для 5 мільйонів 620 тисяч громадян" можливе з 1 жовтня. "Приблизно 1,308 мільйона громадян отримають підвищення пенсій на суму до 200 гривень. 1,208 мільйона громадян отримають підвищення, при сьогоднішньому курсі валют, від 200 до 500 гривень щомісячно. 1,903 мільйона громадян отримають підвищення від 500 до 1000 гривень на місяць. Це не разова подачка, яку деякі політикани намагалися робити – це постійна система. І ще 1 мільйон 109 тисяч громадян отримають понад 1000 гривень щомісячної доплати", – пояснив Гройсман.

Також прем'єр зазначив, що з 1 жовтня буде скасовано оподаткування пенсійних виплат.

Повну версію статті читайте тут: Комуналка, продукти, проїзд: що подорожчає з 1 липня?