Розмір квот на пшеницю залишився без змін. Натомість, кукурудзи урядовці дозволили вивозити на 2 млн. більше. Експерти вважають, що квотування допоможе стримати внутрішні ціни на хлібопродукти.

"І квоти, і мито вони в принципі дисконтують внутрішні ціни по відношенню до світових. В даному випадку страждають виробники зерна, але в даному випадку споживачів убезпечують від зростання цін на продукти переробки", - каже генеральний директор Асоціації УКАБ Володимир Лапа.

"Збиток, який може бути нанесений позиціям України на світових ринках сільськогосподарських продуктів, може бути настільки великий, що короткостроковий ефект в горизонті 6 місяців може повністю знівелювати тими серйознішими глобальними наслідками", - каже виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

За підрахунками експертів, в Україні залишилось близько 12 млн. тонн зерна, що більше минулорічних аналогічних запасів на складах. Як повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу, в очікуванні нескасування квот аграрії за тиждень знизили гуртові ціни на пшеницю на 10-20 грн. за тонну.