Раніше ув'язнений мав право на 4 дзвінки на рік і щоразу вимушений був оформляти заявку в адміністрації. В Бориспільській колонії вперше практично застосували нову програму "вільний телефон". Варто тільки правильно зареєструватися.

Для цього в житлових приміщеннях колонії поставили антивандальні таксофони та спеціальний термінал з програмним забезпеченням. Останній пропонує засудженим широкий набір послуг. І навіть анонімно поскаржитися в міністерство на адміністрацію.

Єдине, що не дозволять – це соціальні мережі. Подібні нововведення мають покращити ресоціалізацію засуджених, переконанні в міністерстві юстиції.

Читайте також: У ГПУ озвучили жахаючі цифри смертності у в'язницях

А заодно подолати ще одну проблему – нелегальне використання ув'язненими мобільних телефонів. З метою безпеки будь-який дзвінок арештанта можна буде прослухати і проконтролювати.

Як виявилось, з держбюджету жодної копійки не візьмуть. Це бізнес-проект і реалізує його україно-ізраїльська компанія. Тарифи пообіцяли доступні.

Наприклад, інтернет-пакет для здійснення відеодзвінків коштуватиме всього 20 гривень на місяць. А в майбутньому засудженим планують дозволити користуватися гаджетами, на які інсталюють програмне забезпечення, розроблене спеціально для колоній.