Про це повідомив глава Закарпаття Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті.

Льодохід на р. Уж, залишки якого проходять через Закарпаття, застопорився на території сусідньої Словаччини. Станом на 15:00 неділі утворився велетенський затор із льодових брил загальною довжиною 5 кілометрів. Затор починається біля сіл Лікарівці, Пінковці та Загор Кошицького краю (Словаччина) і закінчується біля с. Сторожниця Ужгородського району", – зазначив губернатор.

За його словами, якщо Словаччина не вживе термінових заходів щодо розблокування льодоходу, вода в річці Уж стрімко підніметься й може затопити частину Сторожниці й Ужгорода. Він додав, що також влада слідкує за льодоходом в Угорщині та Румунії.

В Словаччину терміново виїхав начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, котрий разом зі словацькими водниками огляне ситуацію на місці. За необхідності Закарпаття в будь-який момент готове відправити в Словаччину свої піротехнічні бригади для підривних робіт і розблокування льодоходу", – зазначив Геннадій Москаль.

Дивіться також: Руйнівна повінь на Закарпатті: місцеві діляться видовищними відео

Нагадаємо, у зв’язку з різким погіршенням погодних умов тимчасово обмежено рух на дорогах Закарпаття, Вінничини та Хмельниччини. Також очікується сходження лавин та підняття рівня води у річках.