Нагадаємо, в четвер, 14 грудня, виконуючий обов'язки глави НБУ Яків Смолій заявив, що наприкінці січня 2018 року в Україні очікується приїзд місії МВФ. А сам черговий транш кредиту за програмою EFF надійде в Україну у ІІ кварталі 2018 року.

Читайте також: Як держава витратить трильйон у 2018 році: головне, що треба знати про кошторис

Однак в МВФ спростували цю інформацію. Про це заявив представник МВФ Вільям Мюррей під час брифінгу у Вашингтоні, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У нас поки що не заплановано прибуття місії для перегляду програми співпраці. Ми з Україною ще повинні вирішити ряд питань для завершення чергового перегляду", – заявив Вільям Мюррей.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17,57 мільярдів доларів з першим траншем в 5 мільярдів доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на 1,7 мільярда доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні 2016 року, переговори про продовження фінансування поновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі 1 мільярда доларів тільки в середині вересня 2016 року, а четвертий – 3 квітня 2017 року.

В рамках четвертого перегляду, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, МВФ ще продовжує вивчати прийнятий Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні ще необхідно прийняти законодавство про створення антикорупційного суду, реформувати процес приватизації держпідприємств, щоб він був прозорим і ґрунтувався на ринкових механізмах, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.