Про це повідомляє "Новая газета" із посиланням на організатора акції Олександра Нікуліна.

За його словами, спалення опудала було організовано для того, щоб зупинити звинувачення у вживанні допінгу на адресу російських спортсменів.

Читайте також: Путін натякнув на вбивство Родченкова, заявивши про його спроби самогубства, – політолог

"Нам зіпсували Олімпіаду саме через Родченкова, він був головним провокатором. Тому ми як патріоти і вболівальники вирішили підтримати нашу країну", – розповів Нікулін.

На акцію прийшли друзі і знайомі Нікуліна, що перебували "в засмучених почуттях" через недопуск збірної Росії на Олімпіаду-2018.

Хто такий Григорій Родченков? Із 2005 по 2015 рік очолював Московську антидопінгову лабораторію. Був звинувачений в умисному знищенні понад тисячі проб з метою приховування застосування допінгу російськими спортсменами. Після звинувачень Родченков подав у відставку і виїхав до США.

У 2016 році Родченков заявив ЗМІ про існування в Росії державної допінг-програми. В її межах програми він брав участь у підміні близько 100 проб сечі "Б" російських спортсменів під час Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі. Родченков повідомив також, що розробив коктейль з трьох анаболічних стероїдів, який за його рекомендацією брали багато атлетів, включаючи тих, хто брав участь в Олімпіаді 2012 року в Лондоні і в Олімпіаді-2014 в Сочі.