Нова поліція

Банчук: Уряд ухвалив законопроект про нову поліцію 6 квітня на виїзному засіданні Верховної Ради, але досі не можуть зареєструвати. Офіційного тексту ми ще теж не бачили. Є окремий проект Юрія Луценка, а також проект авторського колективу народних депутатів від "Батьківщини", БПП та "Об'єднання"Самопоміч". І зараз існує дилема, що робити з цими попередніми законопроектами.

Про нові правила МВС

Крикливенко: до заяви Арсена Авакова про те, що нова патрульна служба в столиці буде працювати за презумпцією правоти поліцейського, потрібне дуже ґрунтовне уточнення. Таким чином, скасовується презумпція невинуватості (правовий принцип, за яким щодо особи, яка підозрюється у вчиненні злочину або правопорушення, припускається невинність до того часу, поки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством, і встановлено вироком суду, який набрав законної сили, – ред). І це стосується не тільки порушень правил дорожнього руху, а й всього переліку адміністративних правопорушень.

Якщо цей законопроект приймуть, то людина в цих справах автоматично буде винною без рішення суду.

Банчук: близько 40 000 справ в рік потенційно може опинятися в Європейському суді.

Крикливенко: міністр дає неправильний посил до поліцейських. Робота поліцейського – забезпечувати і захищати права людини, це є сервісна служба. А таке положення повертає нас до старої системи, що узаконить безмірні повноваження поліцейських.

Доповідь омбусмена

Крикливенко: в доповіді Валерії Лутковської мова йде про те, що є велика кількість нових законопроектів, які викликають шалену критику через те, що попередньо вони не узгоджуються з експертним та громадянським середовищем.

Потрібно проводити громадське обговорення, але не попереднього зразка, а будувати партнерські взаємовідносини.

Крикливенко: Потрібно чути думку громадськості і відповідно корегувати тексти законів. Без цього не буде ні одної ефективної реформи в жодній галузі.

Банчук: після Революції гідності питання щодо прав людини просто випало із порядку денного засідань Ради. За цей рік немає жодного законопроекту, який би розширював права людини, є лише їх обмеження. Люди вийшли на Майдан Незалежності відстоювати свою гідність, права та свободи. Але зараз ми спостерігаємо дуже погану тенденцію.

Пріоритети нової поліції

Крикливенко: висока заробітна плата, нова форма – це дуже добре. Але існує велика кількість порушень прав людини, які не пов'язані з проблематикою фінансування.

Для того, щоб людей не били у відділках міліції не потрібно платити, потрібно лише дотримуватись прав та свобод людини, гарантованих Конституцією України та міжнародними документами. Для того, щоб працівники дотримувалися Кримінального кодексу України також не треба доплачувати.