Про це йдеться у відповіді на запит "Економічної правди".

У межах спостереження Держстат планує рахувати оплату праці окремих працівників за статтю, віком, освітою та професійними групами.

Наразі у службі розраховують показник середньомісячної та номінальної заробітної плати по видах економічної діяльності, регіонах тощо.

Читайте також: В Україні скоротилась заборгованість у зарплаті

Для розрахунку мінімальної зарплати на сьогодні використовується показник середньої зарплати. Розрахунок розміру пенсій згідно з українським законодавством не передбачає урахування медіанної заробітної плати.

У Міністерстві соціальної політики пояснюють: "доцільно провести наукове дослідження сфери її застосування та законодавчого врегулювання".

Довідка:

Медіану у статистиці використовують для розділення сукупності навпіл. Медіанна зарплата – така, яку отримує працівник, що знаходиться у середині ряду зарплат. Тобто, 50% населення отримує менше цієї цифри й 50% – більше.

За оцінками фахівців, медіанна зарплата зазвичай на 15-30% менша за стандартне середнє арифметичне значення. Економісти називають медіанний розрахунок середньої зарплати більш об'єктивним та репрезентативним, ніж середній арифметичний.