Копачі бурштину перетворюють українську землю на місячну поверхню. Найбільше від видобутку коштовного каміння потерпає Житомирщина та Волинь. Жахливі ями по собі залишили старателі в Маневицькому районі Волині. Коли ж їх зігнали правоохоронці — півтисячі охочих до каміння пригрозили перекрити міжнародну трасу на Варшаву. Вимагали зробити видобуток бурштину законним. Заспокоювати людей приїхало все керівництво Волині. Зрештою, втихомирювати натовп викликали нацгвардію. Півсотні найактивніших копачів затримали та відправили до райвідділків.

Ліс, де ще вчора орудували заїжджі мисливці за бурштином, охороняє тисяча працівників міліції, а також співробітники лісового та мисливського господарства. Чатують тут і активісти місцевої самооборони. Готові дати відсіч заїзжджим гастролерам, натомість виправдовують місцевих копачів. Зараз на ділянки видобутку можна потрапити лише через 4 блок-пости Нацгвардії. Більшість копачів розбіглися, двох невдах затримали сьогодні.

За легкими грошима на Волинь та Житомирщину їдуть з усієї України. За один кілограм бурштину за найскромнішими оцінками можна отримати від однієї до трьох тисяч гривень. Закордоном — у кілька разів більше. Каміння вивозять кілограмами. Сьогодні чергову партію перехопили на кордоні з Польщею.

Держава ж купити сонячне каміння у населення просто не може. Така процедура не прописана жодним документом.