Національна комісія з енергетики та комунальних послуг запровадила платіж за постачання газу до осель. Досі в тарифі за газ для населення було кілька складових: вартість газу за тисячу кубів, його транспортування трубою до будинку і податки.

Втім, із 1 квітня за транспортування уже доведеться платити окремій компанії. Виходить, що квитанції за сам газ зменшаться. Але прийде додаткова платіжка з абонентською платою.

Якою буде плата, уже підрахували експерти. Вона у рази буде більшою, аніж зараз. Поки в одному кубометрі газу на транспортування закладені витрати у 70 копійок. За нормою споживання на одну людину, яка проживає в квартирі з газовою плитою і без лічильника виходить три гривні 70 копійок.

Починаючи з квітня, сума за транспортування становитиме від 40 до 150 гривень. Розмір абонплати у кожному населеному пункті буде свій. Крім того, розраховуватимуть абонплату не за кількістю прописаних людей, а за об'ємом спожитого газу.

Поки що експерти радять споживачам встановлювати лічильники. Бо там, де їх немає, мешканці швидше за все платитимуть за найвищим коефіцієнтом.

Читайте також: Українці сплачуватимуть абонплату за підключення до системи газопостачання