Фахівці концерну, що працюють на місці трагедії повідомляють про 3 можливі причини вибуху.

Розглядається 3 версії: самодетонація снаряду через зміну хімічних властивостей речовини протягом його зберігання; наявність стороннього вибухонебезпечного предмета, який спрацював в момент проведення підготовчих робіт; порушення правил безпеки під час виконання робіт працівниками,
– повідомили в прес-службі "Укроборонпрому".

На держконцерні підтверджують, що роботи з утилізації боєприпасів проводили в рамках тристороннього договору між ДП "Укроборонсервіс", що входить до складу "Укроборонпром", Міноборони та агентством НАТО з технічного обслуговування і постачання.

Подібні роботи з утилізації здійснює Науково-дослідний інститут хімічних продуктів. Такі роботи проводяться вже майже 20 років, а впродовж останніх трьох років "Укроборонпром" у цій сфері співпрацює з агентством НАТО.

28 липня приблизно о 17:05 в Кролевецькому районі на Сумщині на території випробувальної станції №2 Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів ДК "Укроборонпром" під час розвантаження боєприпасів стався вибух. Троє осіб загинуло, ще двоє зазнали важких поранень. Одним із загиблих був представник НАТО.

У військовій прокуратурі припустили, що причиною трагедії могло стати недбале ставлення чиновників.