Мова йде про документ, який свідчить, що людина не потрапила під вплив радіації. Зазначимо, цю новацію запровадили після пожеж та вибухів на АЕС "Фукусіма" і вона розповсюджується на мешканців 30-ти кілометрової зони від атомної електростанції. До слова, деяких мешканців змушують носити спеціальні значки, які підтверджують відсутність радіаційного зараження у людини. Такі заходи викликали хвилю спротиву у японському суспільстві. Втім, влада обіцяє зі всім якнайшвидше розібратися.

Тим часом зі всього світу продовжує поступати допомога для постраждалої Японії. Приміром, Німеччина прислала гігантський насос, який буде охолоджувати реактори "Фукусіми". Ще 3 подібних пристрої обіцяють прислати згодом, коли їх демонтують у США.

Наразі тривають роботи з ліквідації наслідків аварії на АЕС "Фукусіма". Атомники підрахували, що для виведення з ладу пошкоджених реакторів "Фукусіми" буде потрібно 30 років і 12 мільярдів доларів. 4 з 6-ти реакторів станції є непридатними для експлуатації, втім, і інші 2 енергоблоки також закриють.