Про це в офіційній заяві повідомив єврокомісар з питань гуманітарної допомоги і кризового управління Христос Стиліанідес.

"Всі наші думки з сім'ями та друзями людей, що постраждали від смертоносних лісових пожеж в Португалії. Ми висловлюємо наші співчуття тим, хто втратив близьких. ЄС повністю готовий допомогти. Все буде зроблено, щоб допомогти владі і народу Португалії в цей скрутний час", – зазначив Христос Стиліанідес.

Європейський Союз активував Механізм цивільного захисту, згідно з яким постраждалій країні буде надано літальні апарати. Наразі Франція запропонувала три літаки для боротьби з пожежами. Окрім цього, на довгостроковій основі Іспанія направила свою протипожежну авіацію до Португалії. Німеччина також запропонувала свою допомогу.

Підтримку та співчуття висловив очільник Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, який відзначив хоробрість португальських пожежників та активістів.

Нагадаємо, що Португалія продовжує страждати від потужних лісових пожеж. За останніми даними, загинуло щонайменше 62 осіб.