Засідання комітету відбулося в Києві – цього місяця Україна вперше за 16 років очолила комітет міністрів Ради Європи в рамках планової ротації країн-учасниць.

В доповіді комітету рекомендується обмежити використання бездротового інтернету Wi-Fi, WiMAX, мереж 3G у школах і громадських місцях, а також проводити заходи з інформування людей щодо шкідливого впливу цих технологій.

Автори доповіді запропонували збільшити державне фінансування програм, які досліджуватимуть питання негативного впливу бездротового зв’язку на здоров’я людини. Водночас, учасники ІТ-ринку розкритикували доповідь, звинувативши її у лобіюванні інтересів компаній фіксованого зв’язку.

Цікаво, що в першому варіанті доповіді пропонувалося взагалі заборонити використання Wi-Fi, WiMAX та мереж 3G у дитячих садках, школах і громадських закладах, але пізніше було ухвалено компромісний варіант, яким рекомендувалось лише обмежити використання бездротових технологій. А вже країни самі повинні визначити, що їм робити.

Комітет також запропонував ввести маркування технічних пристроїв із зазначенням наявності елекромагнітного випромінювання та його потужності.