Про це розповіла начальник управління комунікацій і преси Міноборони Оксана Гаврилюк, повідомляє "Уніан".

Вона також повідомила, що на сьогодні на розгляді в Адміністрації Президента, Верховної Ради і Кабінету міністрів перебувають 26 проектів нормативно правових актів, що забезпечують реалізацію реформ у сфері оборони.

Читайте також: Сухий закон і дисципліна: в Україні з'явиться спецрота за стандартами НАТО

Зокрема, за словами Гаврилюк, у Верховній Раді планується розглянути проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо військових звань військовослужбовців".

Він покликаний підвищити роль сержантського і старшинського складу Збройних Сил України в навчанні, вихованні, підготовці особового складу і виконанні завдань за призначенням відповідно до стандартів НАТО. Документ передбачає встановлення нових військових звань сержантського і старшинського складу,
– пояснила речниця Міноборони.

Серед цих нових військових звань – штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант, головний майстер-сержант, а також корабельні військові звання: штаб-старшина, майстер-старшина, старший майстер-старшина і головний майстер-старшина.

Так, задля запровадження таких змін, законопроектом вносяться зміни до закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", статуту внутрішньої служби і дисциплінарного статуту ЗСУ.