Таку думку висловив лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук у Twitter, коментуючи інтерв’ю Влада Троїцького.

Окрім того, за його словами, між застарілою, бездушною, формальною "культурною" пропозицією та попитом спраглої до актуального мистецтва частини суспільства зводиться "Берлінський мур".

Хтось зауважить, що смаки купки київських, одеських, львівських чи харківських інтелектуалів це ще не смаки всієї України. Це правда. Але якщо йти за цією логікою, то скажіть, будь ласка, коли в останнє держава насправді займалася питаннями культури, наприклад, в українському селі?
– додав Вакарчук.

Він зазначив, що у селах і досі регулярно проводять незрозумілі творчі збори, фестивалі, бенефіси "корифеїв" та інші високозатратні, але беззмістовні формати заходів, що збереглися ще з радянських часів.

Читайте також: Одним соромом відповіли на інший, – Вакарчук засудив дії радикалів на Грушевського

"Але запитайте скільки сільських школярів бачили фільм "Тіні забутих предків" чи знають ім’я, історію Енді Воргола (він же Андрій Варгола)? Отож! Це не надто дорого, але вкрай, вкрай важливо", – додав співак.

На думку Вакарчука, сьогодні нарешті пора громадянському суспільству та відповідальним за державну політику повернутись обличчям один до одного і почати чесний і відвертий діалог щодо культури.

Досить банальних слів від чиновників та концепцій на тисячу сторінок. Чіткі, зрозумілі, а головне щирі пропозиції завжди знайдуть підтримку. І це стосується не тільки сфери культури, а й всіх інших сфер також. Але для того, щоб такі пропозиції приходили в голову не можна ставитись до держави, як до нічийної дойної корови. Бо з таким відношенням, і молоко закінчиться, і корова здохне,
– підсумував співак.