Порушення на виборах

— Найбільша кількість порушень стосувалася не дотримання правил ведення передвиборчої агітації — розповсюдження агітації без вихідних даних, що свідчить про наявність тіньового фінансування.

Проблема непрозорості фінансування вилилась у те, що значна частина суб’єктів виборчого процесу не подали фінансові звіти.

Якщо говорити про наступні порушення, то — це підкуп виборців. Зустрічались випадки прямого грошового підкупу і це залишається однією з найбільших проблем усіх українських виборів.

Підкуп виборців буде значуще впливати на результати виборів.

Недотримання закону "про місцеві вибори" є також одним з найпоширеніших порушень на цих виборах. Це було зумовлено тим, що закон був підписаний Президентом України лише за 1 місяць до початку передвиборчої гонки.

День тиші

Багато агітаційних матеріалів не встигли зняти, у тому числі і на легальних рекламних носіях. Багато кандидатів продовжили завуальовану агітацію у цей день. Наприклад, коли зображення певного логотипу, яке асоціюється з кандидатом розміщується у зовнішній рекламі.

Тому повторюється традиційна проблема «дня тиші» в Україні, коли кандидати знаходять можливість все-таки обійти пряму заборону законодавства.

Виникає питання: чи слід взагалі скасовувати "день тиші", або встановлювати певні санкції за його недотримання.