"У 2010 році ЗАТ "Житомирські ласощі", підприємство, створене ще в 1944 році, через шахрайську схему (злиття промислового підприємства вартістю 109 мільйонів доларів і фірми-пустушки ТОВ" Будстайл ХХ ") було ліквідовано, а його активи передані створеному ТДВ" ЖЛ", яке належить рейдеру Ігорю Бойко.

Іноземний інвестор (швейцарська компанія "Дельта Кепітал С.А.", яка перетворила стару радянську фабрику в сучасне підприємство і мала 95% акцій ЗАТ "Житомирські ласощі") залишився за бортом. Так само за бортом опинилися й інші акціонери — працівники фабрики ", — розповідає юрист Наталія Мельник, представник іноземного інвестора.

ВАСУ підтвердив незаконність ліквідації ЗАТ "Житомирські ласощі" і відновив права власності 400 акціонерів Товариства та іноземного інвестора "Дельта Кепітал С.А", повідомили в прес-службі ЗАТ.

Суд зобов'язав Державну реєстраційну службу скасувати всі записи у Державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців, які стосувалися незаконного заволодіння фабрикою Ігорем Бойко. Так, згідно з рішенням суду, держреєстратори повинні скасувати запис про злиття ЗАТ "Житомирські ласощі" з ТОВ "Будстайл ХХI" і створення ТДВ "ЖЛ" як таке, що не відповідає чинному законодавству, а також запис про припинення ЗАТ "Житомирські ласощі".

"Постанова ВАСУ від 23.12.2015р. Остаточно поставило ТДВ" ЖЛ ", яке останні п'ять років господарювало на чужій фабриці, поза законом. Зараз такої юридичної особи вже не існує", — продовжує Наталя Мельник.

Дане судове рішення є остаточним і вступило в законну силу з моменту проголошення — 23.12.2015року.

"П'ять років ми намагалися добитися справедливості. Але безрезультатно. Вирішувати питання в судах рейдеру Бойко допомагав Андрій Портнов, який займався при Януковичі питаннями судоустрою. За його дзвінком судді ухвалювали потрібні Бойко рішення. Домогтися справедливого правосуддя при такому положенні справ було не те що важко, а практично неможливо. Тільки після зміни влади у нас з'явилася надія на відновлення своїх прав власності. І сьогодні ми переконалися, що це реально. Нарешті поставлено крапку в історії одного з найбільш цинічних рейдерських захоплень, які відбувалися в сучасній Україні ", — говорить громадянин США Юрій Лещинський, співвласник "Дельта Кепітал С.А.".

Як відомо, глава наглядової ради ТДВ "ЖЛ" Ігор Бойко звинувачує в спробах рейдерського захоплення Житомирської кондитерської фабрики народного депутата Сергія Пашинського. Іноземний інвестор, чиє право власності підтвердила вища судова інстанція, називає рейдером саме Ігоря Бойка.

Довідка: Житомирська кондитерська фабрика "Житомирські ласощі" була заснована в 1944 році. Потенційна потужність підприємства - більше 80 тисяч тонн продукції на рік. Компанія виробляє продукцію під трьома торговими марками: "Житомирські ласощі", Будинки та Optimix, нещодавно оголосила про створення бренду Zhytomir Sweets. Асортимент продукції налічує більше 250 найменувань.