Експертиза підтвердила, що знайдене в лісі тіло дійсно належить Валерії. Поліція вже має двох підозрюваних, які могли вчинити жахливий злочин. Усе, що відомо про вбивство 9-річної українки в Дебельні, – зібрав 24 Канал.

Дивіться також "Потрібна допомога": батько 9-річної дівчинки, яку знайшли мертвою в Німеччині, записав відео

У понеділок, 3 червня, 9-річна Валерія вирушила з дому в Дебельні до школи, куди вона діставалася на автобусі. Однак, як зазначають у поліції, ні до навчального закладу, ні до шкільного транспорту вона так і не дійшла.

Вчителі помітили, що дівчинки немає на уроках, проте не повідомили про її відсутність. Сама ж жінка помітила зникнення доньки близько 18:30, коли та не повернулася додому вчасно. Матір одразу звернулася до поліції.

Фото загиблої Валерії з Дніпропетровщини / приватний архів

Правоохоронці організували масштабні пошуки, до яких залучили сотні поліціянтів та десятки волонтерів. В операції брали участь також водолази, спеціальні собаки, гелікоптери та безпілотники. Поліція проаналізувала більш як 10 терабайтів фото- і відеоматеріалів. Пошуки вийшли навіть за межі Дебельна – географію операції розширили на інші міста федеральної землі Саксонія. Також поліція припускала, що дівчинка може бути за кордоном, тому залучила колег із Польщі та Чехії.

На жаль, після більш як тижня пошуків маленьку українку знайшли мертвою.

У вівторок, 11 червня, після восьми днів пошуків, у лісовому масиві між районом Россвайн у Малічі та районом Дебельн у Гермсдорфі поліція виявила неідентифіковане тіло. Його знайшли далеко від лісових стежок, у чагарниках непрохідної місцевості.

Зазначалося, що спочатку в цьому районі майже не проводили пошуки. Слідчі звернули на місцевість увагу після того, як місцеві розповіли, що чули звідти крики про допомогу.

Вже наступного дня поліція скликала пресконференцію, під час якої повідомила трагічну звістку. Експертиза підтвердила, що знайдене у лісі тіло справді належить зниклій дівчинці.

Це сумна впевненість. Загибла дівчинка – це зникла дев'ятирічна Валерія. Ми висловлюємо глибоке співчуття вашій родині. Валерія стала жертвою злочину. Ми розслідуємо вбивство,
– заявив начальник поліції Карстен Кемпф.

Відомо, що дівчинку знайшли приблизно за 4 кілометри від будинку, де вона проживала.

На брифінгу німецькі поліцейські висловили версію про те, що до вчинення злочину може бути причетний хтось із кола безпосередніх знайомих сім'ї Валерії. Згодом видання Bild, посилаючись на свої джерела у правоохоронних органах, розповіло, що вбити дівчинку могли знайомі її матері.

Перший підозрюваний – це уродженець Молдови, на ім'я Андрій. Він певний час мав стосунки з 33-річною матір'ю дівчинки. Поліція розповіла, що в день зникнення дівчинки він вимагав у жінки зателефонувати йому.

Другий підозрюваний – 50-річний колишній моряк Геннадій. Він є біженцем з України. Чоловік нібито жив по сусідству та був сталкером матері Валерії: він хотів стосунків з нею, але вона йому відмовила. Через це чоловік погрожував "зруйнувати їй життя".

У ЗМІ також стверджують, що перед своєю загибеллю Валерія розповідала, що її нібито переслідував дорослий чоловік.

У містечку Дебельн, де проживала Валерія, шоковані моторошною звісткою. Біля будинку родини місцеві облаштували меморіал, на який приносять квіти та іграшки.

Це жахлива трагедія. Дівчинку шукали тиждень, і надія була, що знайдуть живою. Але з'ясувалося, що її вбили,
– розповів один із чоловіків біля меморіалу.

Меморіал біля будинку сім'ї загиблої дівчинки / фото: Суспільне

У п’ятницю, 14 червня, відбудеться панахида за Валерією, а в неділю, 16 червня, — екуменічна служба.

Відомо, що маленька Валерія разом з родиною переїхала до Німеччини з Дніпропетровщини після початку повномасштабного вторгнення. Вона проживала разом з 33-річною матір'ю та 60-річною бабусею. Батько дівчинки лишився в Україні. Наразі він є чинним військовослужбовцем Збройних Сил.

Коли стало відомо про зникнення дитини, Роман узяв відпустку зі служби та почав готувати потрібні документи для виїзду до Німеччини. Ще до звістки про знайдене тіло, він записав звернення, у якому закликав причетних до викрадення знайти мужність повернути його улюблену дитину.

Згодом чоловік записав друге звернення, у якому звинуватив колишню дружину в тому, що тій бракувало часу на дитину. За його словами, Валерія ходила до школи сама та без жодних засобів зв'язку, хоча мала телефон і два смартгодинники. Також він вказав, що в поліцію повідомили запізно.

Я два роки бачив своїх дітей лише через екран телефона. Колишня дружина обіцяла повернути Валерію, коли почнуться канікули, але цього не трапилося,
– сказав батько.

Відомо, що подружжя має ще й молодшу доньку. Нині вона з мамою, та батько хотів би забрати дитину: мовляв, лишати її з матір'ю ненадійно.

Друге звернення батька Валерії: дивіться відео

У четвер, 13 червня, Роман уже виїхав до Німеччини, щоби забрати тіло доньки та поховати на батьківщині.