Неподалік від Гізи, немов виринаючи із пустелі, стоять точні математичні фігури. Їхня могутність пояснюється неймовірною висотою та геометричною правильністю. Єгипетські піраміди й досі залишаються загадкою. Ми так і не знаємо достеменно хто та коли їх збудував. А як саме їх зводили - найбільша таємниця.

Велика піраміда - найбільша із трьох пірамід. Вважається, що вона була споруджена понад 4 тисячі років тому, за фараона Хеопса і мала слугувати йому гробницею.

Велику піраміду збудували з 2,5 мільйонів кам’яних блоків і вона сягає близько 150 метрів у висоту. Однак головні принади піраміди - всередині. Вхід до середини споруди відкрили у IX столітті, коли Каїром правили халіфи. Проте вони не змогли знайти входу до гробниці. Тож вирішили проламати його навпростець.

Коридор веде до кімнати, у якій за повір’ями, був похований фараон Хеопс. Гранітну кімнату ще називають “королівською спочивальнею”. Тому що там, у великому саркофазі і був похований Хеопс.

Найімовірніше, саркофаг споруджували уже в середині кімнати, адже його неможливо було б занести до піраміди. Кімната з’єднана із зовнішнім світом лише двома вентиляційними ходами. За легендами, їх змонтували для того, щоб душа фараона змогла відлетіти у небо.

Піраміди - неймовірне досягнення людства і воно не піддається розумінню. Навіть зараз, в епоху високих технологій, люди навряд чи могли б досягнути такої точності у будівництві. Велика піраміда - останнє із семи див Cтародавнього світу, яке збереглося донині.