Головна атака французів повинна була вдарити по лівому крилу і центру англійців. Проте, за кілька кілометрів від поля бою з'явилися обриси якихось військ. Хто саме наближався, спочатку не було зрозуміло. Частина наполеонівських генералів говорила, що це рухається підмога, інші стверджували, що це все та ж ненависна армія Блюхера.

Наполеон наказав атакувати англійські позиції. Одночасно з цим стало очевидно, що наближається не підмога, а саме пруссаки. У цій ситуації у французів залишалося близько двох-трьох годин аби покінчити з Велінгтоном до того, як ситуація докорінно зміниться.

Читайте також: Великі битви. Верденська різня – нечувана жорстокість Карла Великого

Остаточно зламати армію Веллінгтона повинен був удар французької кінноти. Однак англійська піхота зуміла встояти і зупинила кавалеристів Бонапарта.

Втрати обох сторін були великими – кавалерія як французів, так і англійців стала небоєздатною. До Веллінгтона один за іншим поспішали посильні – командири частин доповідали, що резерви вичерпані і утримувати позиції немає сил.

У цей момент Веллінгтон дав сигнал до загального наступу. З іншого боку тиснули прусаки, які йшли на з'єднання з союзниками. Вимушений відступ гвардійців зламав моральний дух французької армії.

Наполеон із залишками армії втік до Франції. Після Ватерлоо від імператора відвернулась французька буржуазія, на яку він завжди робив ставку. Країна була виснажена війною, армія розбита, сили противника переважали.

Куди подався Наполеон Бонапарт після поразки у Ватерлоо – дивіться у програмі.