Зокрема, пропонується ухвалювати бюджет у два читання замість трьох. До того ж, документ, кажуть в уряді, розширює повноваження і можливості місцевих громад.

Олексій Плотніков (народний депутат, Партія регіонів):
"Місцеві органи будуть позбавлені необхідності збирати податки, відправляти їх до центру, потім отримувати певні області від центру бюджетні дотації із тим, що буде більше залишатися на місцях. Розширюються і права, і можливості, і все ж таки певні зацікавленість місцевих органів влади і місцевих осередків влади в тому, щоб і збирати більше податків і використовувати їх саме у своєму регіоні."

Опозиція намагалась представити на суд колег свій проект змін до Бюджетного кодексу. Адже, кажуть, тих грошей, які уряд пропонує залишати в місцевих бюджетах, не вистачить на покриття потрібних видатків.

Сергій Соболєв (народний депутат, БЮТ): "Тобто вони беруть буквально закріплені податки і збори, які залишаються на місцях і зменшують їх відповідно на 50%, на 25, на 15% А повноваження, як ви побачите, вони ще більш розширяють по тому, що мають профінансувати місцеві ради в порівнянні з тим, що сьогодні існує."

Опозицію також обурило, що законопроект суттєво обмежує у бюджетному процесі повноваження парламенту - він не зможе контролювати Мінфін та уряд. Цю норму не сприйняв і дехто з коаліції.

Адам Мартинюк (заступник голови Верховної Ради):
"Я би хотів, щоб ми всі з вами і Кабмін, і ВР усвідомили, без повернення прав і можливостей конституційних Верховної Ради щодо бюджетних процесів, у другому читані кодекс підтриманий не буде."

Депутати зазначають - якщо такі норми збережуться в законопроекті і після другого читання - це призведе до безконтрольності уряду в розпорядженні державними фінансами, а нардепам у цьому процесі залишиться роль статистів.