Міністр фінансів Федір Ярошенко запевняє - видатки держбюджету-2010 виконали в повному обсязі.

“Цей бюджет не тільки забезпечив виконання основних поточних завдань, але й сприяв створенню надійного фундаменту для створення ефективного функціонування системи державних фінансів у довгостроковій перспективі”, - сказав міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Міністр не переконав голову Рахункової палати. Мовляв, ні видаткова, ні дохідна частина документу не виконана. А сам бюджет втрачає своє призначення основного фінансового документа країни.

“Закон про державний бюджет на поточний рік прийнято з грубим порушенням строків, процедур і не як збалансований документ, а як новорічний подарунок під ялинку. Це призводить до того, що бюджет втрачає своє призначення основного фінансового документа країни, концентрування вираження економічної політики держави і стає елементарною прибутково-видатковою касою бюджетних коштів”, - каже голова Рахункової палати України Валентин Симоненко.

У свою чергу, опозиція наполягає на оприлюдненні урядом реальних показників рівня інфляції в Україні та вимагає проіндексувати відповідно до цього показника зарплати, пенсії, стипендії та інші соціальні виплати.

“Виконання бюджету 2010 року зроблено за рахунок цілого ряду зборів і платежів, які пішли в перший квартал 2011 року, саме тому нічого дивного, що перший і другий місяці 2011 року є повністю провальними для цього уряду - і по показниках середньої заробітної плати, і по всьому іншому”, - переконаний народний депутат, "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв.

Тим часом, зміни до державного бюджету на 2011 рік внесуть після підбиття підсумків першого кварталу.