Лула склав присягу наступного дня. Він зустрівся зі спікеркою Ради Федерації Росії Валєнтіною Матвієнко та віцепрем'єр-міністеркою України Юлією Свириденко окремо.

Цікаво Приписали контрабанду наркотиків, щоб витягнути з тюрми: історія арешту агента Росії в Бразилії

Лула зустрівся з представницями Росії та України

Матвієнко та Свириденко перебували в Бразилії, щоб представляти свої країни на інавгурації Лули. Вони зустрілися з новообраним президентом та майбутнім міністром закордонних справ Мауро Вієйрою.

За словами Лули, він сказав російській представниці, що Бразилія бажає "миру та того, щоб сторони знайшли спільну мову для припинення конфлікту", який почався, коли Москва ввела війська в Україну 24 лютого. Своєю чергою, представниця України привезла бразильському президенту доповідь про ситуацію в країні.

У Бразилії у нас є традиція захищати цілісність націй, і ми збираємося говорити з усіма, з ким тільки можливо, заради миру,
– зауважив Лула.

У грудні він розмовляв з президентом Росії Владіміром Путіним. Головною темою були бразильсько-російські відносини.

Очікують, що Лула відвідає США, Китай і Аргентину на початку свого терміну. Окрім цього, канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон можуть відвідати його в Бразилії вже в січні.

Інавгурація президента Бразилії: відео

У Бразилії затримали чоловіка з вибухівкою

Лула 1 січня склав присягу і втретє став президентом Бразилії. Його інавгурація проходила в умовах посилених заходів безпеки.

Деякі з прихильників його опонента заявили, що вибори були сфальсифіковані. Вони закликали до військового перевороту, щоб не допустити повернення Лули до влади в атмосфері вандалізму та насильства.

Напередодні поліція затримала чоловіка, який намагався потрапити на інавгурацію новообраного президента. Його заарештували за виготовлення бомби, яку виявили у вантажівці з авіаційним паливом на в'їзді до аеропорту Бразилії.

Затриманий зізнався, що намагався посіяти хаос, щоб спровокувати військове втручання. За інформацією ЗМІ, у нього також був ніж.