Повідомляється, що у другому турі беруть участь лише ті кандидати, які в першому турі напередодні отримали голоси щонайменше 12,5% зареєстрованих виборців. Після цього перемогу здобуде той, хто набере найбільше голосів.

Дивіться також Шок, але не катастрофа: чи можна ще зупинити ультраправих у Франції та чи варто їх так боятися

У Франції проходить другий тур парламентських виборів

Виборчі дільниці у країні відкриваються о 09:00 за київським часом і будуть функціонувати до 21:00. Перші екзитполи очікуються вже після закриття останньої дільниці.

Цікаво, що після першого туру виборів ультраправій партії "Національне об’єднання", лідеркою якої фактично є проросійська Марін Ле Пен, пророкували абсолютну більшість голосів.

Втім, шанси на отримання ультраправими абсолютної більшості знизились після того, як перед другим туром понад 200 кандидатів з усього політичного спектра погодилися зняти свої кандидатури з виборів.

Вони зробили це, аби розчистити шлях для тих, хто має кращі шанси перемогти кандидата від "Національного об'єднання" у своєму виборчому окрузі.

Як пройшов перший тур: коротко

  • Перемогу у першому турі з понад 33% все ж здобула ультраправа партія Марін Ле Пен "Національне об'єднання", хоча й екзитполи прогнозували їй на декілька відсотків вищі результати.
  • Ліворадикальний "Народний фронт" посів друге місце з майже 28%. Водночас центристський блок президента Еммануеля Макрона здобув 20%, про що зазначили в Міністерстві внутрішніх справ.
  • Явка виборців становила близько 66,7% – це близько 32,9 мільйона громадян, що взяли участь в голосуванні. На попередніх виборах у 2022 році явка становила всього 47,5%.