Таку думку на своїй сторінці у Facebook український журналіст Юрій Бутусов.

24 канал повідомляв, що рано-вранці 9 жовтня біля міста Ічня в районі сіл Дружба та Августовка на Чернігівщині почалися вибухи на складі з боєприпасами. У зв’язку з цим евакуйовано близько 10 тисяч місцевих жителів.

Читайте також: Вибухи на складах на Чернігівщині: закрито повітряний простір

"Сватове - Балаклія-Калинівка-Ічня. Зрозуміло, швидше за все це чергова диверсія РФ, яка централізовано знищує запаси наших боєприпасів", – зазначив журналіст.

Вибухи на військових складах біля Ічні: дивіться відео

Бутусов припустив, що у зв’язку з вибухами "підуть чутки про ревізії, що, мовляв, самі крадуть і підривають. Але все це нісенітниця".

По-перше, злодіям підривати склади не варто, вони жодних ревізій не бояться, їм склади навпаки – цілі потрібні, наші старі боєприпаси ніхто не прагне вже викрадати, вони вже всі давно перевищили граничні терміни зберігання і потребують перевірки та переспорядження,
– пояснив журналіст.

По-друге, за словами Бутусова, до цього часу не було жодних слідів продажу фрагментів або цілих боєприпасів з інших військових складів, які вибухали в Україні. А якби хтось хотів щось вкрасти після Балаклії і Калинівці, "то вже давно б засвітилися ці предмети".

Тож це диверсія. Це язазвичай неприємно чути тим, хто відповідає за наземну охорону і за ППО проти безпілотників, але це диверсія. Ічня найближче до РФ, туди безпілотник також долетить, як долетів до Балаклїї. Тож не крадіжка це, це напад,
– наголосив журналіст.

Він додав, що Ічня – один з небагатьох великих складів боєприпасів, що залишилися в Україні. Складів такого типу в країні залишилося всього 3.

Читайте також: Гройсман вилетів на Чернігівщину, де вибухнули склади боєприпасів