Попри те, що снаряди ще вибухають – вони повертаються додому. Люди, які провели пекельну ніч у школах, клубах та будинках культури, потроху залишають тимчасові притулки. Полум'я у Ічні приборкали, до гасіння пожежі долучили літаки ДСНС. І вже з самого ранку місцеві почали повертатися додому. Пережили великий стрес, ночувати довелося на матрацах, але все ж раді – будинки вціліли.

Читайте також: Вибухи під Ічнею: до міста починають повертатися люди

У СБУ і Міноборони все більше схиляються до того, що це диверсія. І стоїть за нею – Росія.

А от жителям села Дружба пощастило менше. Там згоріли 6 будинків. Крайні хати розташовані за якихось 400 метрів від складів. Снарядами потрощило господарські будівлі і техніку на фермерському господарстві. Жителю села Дмитру, розтрощило трактор.

Ічня вибухи потрощене майно
Потрощений трактор внаслідок вибухів в Ічні

Під час вибухів люди ховались у погребах. Бабця Ганна, жителька села Дружба, ледь стримує сльози. Розповідає, що сильно налякалась, коли пролунали перші вибухи. Одразу разом з чоловіком побігли у льох. Коли ж вийшли з нього і жахнулися. Їхня хата перетворилася на руїни.

Хоч би кухня залишилась... Стеля розбита, вікна побиті. Я не знаю, де ми з дідом будемо ночувати. Просиділи 4 години в погребі. Доведеться і цю ніч сидіти,
– розповідає пані Ганна.

Тим часом в селі з самого ранку вже працюють піротехніки – викопують боєприпаси, які залетіли на городи та у двори. Їх так багато, що доводиться вивозити вантажівками. Поле між селом і складом просто встелено градами. Тому у Дружбу людей поки не впускають. Місцевих у поліції заспокоюють тим, що усю територію патрулюють і мародерства точно не буде.

Читайте також: Вибух боєприпасів на Чернігівщині: з'явились фото ночівлі евакуйованих

Загалом до охорони навколишніх сіл залучили 12 тисяч правоохоронців. Проте для повної ліквідації лиха знадобиться ще чимало часу і грошей. Як мінімум наступні 2 місяці у навколишніх селах рятувальники будуть проводити роботи з розчищення території від боєприпасів.

Відповідно до плану очищення 79 гектарів території піротехнічними підрозділами ДСНС планується завершити до 15 грудня 2018 року. Для проведення робіт на місці події зосереджено 21 піротехнічний розрахунок ДСНС загальною чисельністю 110 чоловік особового складу і 40 одиниць техніки,
– повідомляє голова ДСНС Микола Чечоткін.

На відшкодування збитків мешканцям Ічнянського району з резервного фонду уряд має виділити 100 мільйонів гривень. Щодо причин вибуху, то і в СБУ і в Мінобороні переконані – це була диверсія. Такий висновок зробили після допиту військових.

Перші вибухи були о 15:20, вони були одночасними, зразу на трьох сховищах. Після цього 15:45 відбулось ще 6 вибухів на різних сховищах, при чому це відбувалося по всьому периметру,
– заявив міністр оборони України Степан Полторак.

Генпрокурор України Юрій Луценко стверджує, що те, що відбулось – очевидно, адже ми знаходимося у стані війни і знищення військових баз є однією із цілей ворога.

Читайте також: Вибухи та масштабну пожежу на складах біля Ічні зняли з висоти: шокуюче відео

Міністр оборони Степан Полторак підозрює, що на складі заклали вибухівку. Каже, це цілком реально, бо об'єкт був не готовий запобігти диверсійній операції. Протягом останнього місяця на цьому складі двічі проводили навчання з безпеки. За підсумком першого – начальника складу звільнили.