Відкритий лист ініціювали журналісти "України молодої" Дмитро Лиховій та Леся Шовкун, які вважають, що так як НТКУ – державний канал й існує на кошти платників податків, він має з особливою ретельністю дотримуватися Конституції та мовного законодавства.

"Черговим обурливим проявом дискримінації україномовної спільноти, яка, згідно з усіма переписами й опитуваннями, становить в Україні більшість, стали телевізійні трансляції з лондонської Олімпіади. Ми вважаємо порушенням своїх громадянських прав той факт, що в ефірі Першого національного в коментарях із ХХХ літніх Олімпійських ігор українська – державна – мова перебуває на других ролях, тоді як російська – переважає", – відзначають активісти у листі.

Окрім того журналісти наголошують на дискримінаційних висловлюваннях російськомовних ведучих щодо української мови.

"У наруги теж є свої апогеї. В коментуванні Олімпіади на Першому Національному телеканалі таким стало запрошення в ефір російського ведучого Дмитра Волкова. 30 липня ввечері його залучили до коментування змагання плавців в "Акватік-центрі", і пан Волков дозволив собі в прямому ефірі кпини над українською мовою як такою – росіянин назвав її "диалектом славянского языка". Це визначення різонуло слух мільйонів українських телеглядачів. А співведучий Жукова навіть не спромігся його виправити чи зробити зауваження", – йдеться у листі.

У зв'язку з цим, усі, хто долучився до відкритого листа, вимагають від керівництва Першого національного змінити мовні співвідношення в коментуванні Олімпіади на користь української мови, а також забезпечити не менш як 75-відсоткову квоту української мови в ефірах "Олімпійських пристрастей" із Савіком Шустером.

Більше того, журналісти вимагають вибачень перед українською громадою за образу на її адресу, що пролунала з вуст російського коментатора Дмитра Волкова, а також і вибачень від самого Волкова.

Відкритий лист, а також перелік тих, хто під ним поставив свій підпис можна переглянути ТУТ.

До слова, Президент Віктор Янукович сьогодні у Криму зустрінеться з представниками української інтелігенції. Тема розмови – скандальний законопроект про засади державної мовної політики. Його Главі держави передали на підпис ще минулого тижня.

Радник Президента Ганна Герман тоді пообіцяла, що Янукович не поставить підпис під документом, поки не вислухає усі точки зору.