"Я переконаний в тому, що кожен з присутніх в цій залі, добре розуміє свою частку спільної відповідальності за долю країни", - сказав Президент України Віктор Янукович.

Опозиція: акція спонтанна

Як хуліганство дії колег розцінив спікер. Натомість, політолог Володимир Фесенко каже: так зустрічати в парламенті президента вже стало традицією.

"На жаль, вже така наша сумна традиція. Тут справа не в тому, хто Президент. Але я дуже пам'ятаю, що Ющенко взагалі припинив ходити в Раду через те, що він завжди наражався на таку зустріч конкретну", - каже політолог Володимир Фесенко.

Небажанням слухати Президента опозиція не обмежилась. Вже наступного дня депутат Роман Забзалюк представив в кулуарах парламенту скандальні аудіозаписи. Вони нібито засвідчують, що лідер фракції "Реформи заради майбутнього" Ігор Рибаков пропонує Забзалюку гроші за вихід з фракції БЮТу та перехід до його групи.

"Купити-продати у Верховній Раді можна не лише книжки чи канапки. Цього тижня бютівець Забзалюк намагався в цьому переконати громадськість. Мовляв, його хотіли заманити у протилежний табір ні багато ні мало, за пів мільйона доларів", - каже журналіст Ганна Іваненко.

Забзалюк заявив, покидав рідну фракцію по завданню

Забзалюк пів мільйона взяв і заяву про вихід з фракції "БЮТ-Батьківщина" написав. І пояснив - він "таємний агент", виконував партійне завдання "пролити світло" на купівлю-продаж депутатів парламенту.

"Кожен свій крок я корегував з керівництвом партії, я є невід’ємною частиною партії Батьківщина и фракції БЮТ-Батьківщина", - сказав заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Роман Забзалюк.

У "Реформах" цю історію називають провокацією. Записи називають фальшивкою. Кажуть, гроші давали, але в кілька разів менше і на лікування самого Забзалюка. Який звернувся до них після відмови рідної фракції у підтримці. Тепер вимагають, аби бютівець-007 повернув гроші.

"Якщо це допомога, то на якій підставі я повертатиму. А якщо це хабар, то нехай тоді визнають і вибачаться перед народом України і перед нашою фракцією, проти якої вони вели підривну роботу", - заявив заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Роман Забзалюк.

Забзалюк подав заяву в ГПУ

Тим часом, "Реформи та порядок" залишив Тарас Чорновіл, написав заяву, що виходить з фракції через скандал. Тим часом за свої шпигунські здібності Забзалюк отримав посаду заступника голови фракції "БЮТ-Батьківщина". Походження грошей має перевірити Генпрокуратура, а заодно і розслідувати ситуацію з підкупом депутатів в парламенті. Відповідну заяву в ГПУ відніс сам винуватець скандалу.

Експерти твердять: подібний скандали випадок не останній. Мовляв, те що всі і так знали підтвердилося.

"Просто отримали підтвердження ті речі, про які багато говорилося в Україні, про те, що депутатів перекуповують. Правда, колись ходили абсолютно інші суми, перед виборами потрібно демонструвати, якщо не ефективність, то ефектність", - вважає політолог Кость Бондаренко.

"Статтю Тимошенко" знову не декриміналізували

Поміж скандалами депутати не забули і про основну роботу. Вкотре провалили декриміналізацію так званої "статті Тимошенко" та попередньо схвалили президентський Кримінально-процесуальний кодекс.

"Я не можу казати, що президентський законопроект поганий, ні. У ньому чимало прогресивних для українських реалій, навіть, революційних новацій. У ньому також приховані, натомість, суттєві небезпеки, які можуть вдарити по кожному присутньому в цій залі", - сказав народний депутат, фракція НУ-НС Роман Зварич.

"Ми будемо робити все можливе для того, щоб прогресивні норми були враховані", - пообіцяв лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Новий КПК обіцяють зробити ліберальнішим за попередній

Новий кодекс КПК обіцяють зробити ліберальнішим за попередній. Серед новацій, зокрема, введення домашнього арешту та застави від 5 тисяч до 300 тисяч гривень, для обвинувачень у ненасильницьких злочинах. Остаточно схвалили документ протягом місяця.