Про це повідомив глава Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Діти перебуватимуть на вимушених канікулах до 5 лютого. Наразі ж зареєстровано 299 людей, які захворіли на кір. Більш, ніж половина хворих – неповнолітні.

Читайте також: Чому українці масово відмовляються від вакцинації

Хвороба продовжує швидко поширюватися областю. Станом на вечір 19 січня на Закарпатті зареєстровано 299 випадків кору і щодня продовжують реєструвати нові. 78 % хворих – це особи до 17 років, а головна причина хвороби в тому, що дітей свого часу не щепили через відсутність вакцини,
– зазначив Геннадій Москаль.

Найбільшою проблемою області, за словами очільника Закарпаття, є нестача вакцини. У 2017 році медичні заклади отримали від МОЗ третину препаратів, відтак Геннадій Москаль звертався до Угорщини з проханням надати гуманітарну допомогу.

"Постійно звертаємося в МОЗ із проханнями виділити Закарпаттю вакцини, а на наші звернення не приходять навіть відписки. І коли я бачу, як керівництво МОЗ говорить по телебаченню, що всі регіони забезпечені вакцинами, то відповідально заявляю – це брехня! Якщо, не дай Бог, в області почнуться летальні випадки, вся відповідальність про це ляже на недолуге керівництво Міністерства охорони здоров’я", – заявив Геннадій Москаль.

Нагадаємо, що Уляна Супрун заявила, що епідемії кору в Україні немає, а є спалах хвороби. Його спричинила інфекція, котра прийшла до України з Румунії. Наразі від захворювання померло вісім людей.