Про це в прямому ефірі 24 каналу повідомила членкиня комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Лада Булах. Проте вона не пов'язує претензії до Степанова з якістю управління система охорони здоров'я в режимі кризи.

Читайте також У Зеленського погодили відставку глави МОЗ Степанова, – нардеп

За словами членкині комітету, в Україні є достатньо фахівців, серед яких можна обрати іншого міністра. Зокрема людей, які не працювали в системі охорони здоров'я, але мають освіту лікаря й не брали участі в плануванні і провадженні реформ охорони здоров'я – вдосталь.

Максим Степанов не належить до відповідної категорії управлінців. З першого разу він не набрав достатньої кількості голосів для призначення міністром охорони здоров'я,
– зауважила вона.

Практика карантину вихідного дня

Практика карантину вихідного дня не є унікальною, його також запровадив Ізраїль, розповіла Лада Булах. Відповідні обмеження, за її словами, загальмували поширення інфекції, вона зменшилась на 20%. Однак це не є перемогою, це лише уповільнення інфікування людей та зменшення навантаження на систему охорони здоров'я, наголосила членкиня комітету.

Також вона розповіла, що відповідне рішення частково виправдане, однак в порядку денному комітету є постанова ВР щодо рекомендації Кабміну скасувати карантин вихідного дня. Це буде можливо через повну підтримку рішення фракціями та депутатськими групами, наголосила Лада Булах.

Засідання погоджувальної ради: дивіться відео 24 каналу

Чому заговорили про відставку Степанова

  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов 14 листопада отримав позитивний тест на коронавірус, наразі урядовець перебуває на самоізоляції.
  • Вже 16 листопада нардеп Ярослав Железняк повідомив, що в Офісі Президента й Кабміні погодили відставку очільника МОЗ Максима Степанова. За його словами, ще 13 листопада у Кабінеті Міністрів підписали документ, який розпочне процес звільнення міністра, через що він почав екстрено шукати голоси проти власної відставки.
  • Як повідомив нардеп, після того, як Степанов дізнався, що голоси за його відставку вже є – він пішов "на лікарняний". Однак сам міністр відповідну інформацію не прокоментував.

карантин, Україна
Обмеження карантину в Україні / Інфографіка 24 каналу