Питання про свою відставку Довгий поставив на голосування самостійно - після критики Олександра Попова і вимог Блоку Кличка. Глава КМДА у раді не скупився на обвинувачення попередників. Мовляв, молода команда Черновецького роздала сотні гектарів столичної землі - в історичній, рекреаційній частині міста, зелених зонах і без відповідної документації. У Попова підрахували - втрати бюджету від відповідних рішень Київради сягають 70 мільярдів гривень.

“В цьому залі є люди (ну зараз їх немає), які стали мільярдерами в результаті своєї діяльності в Київраді”, - каже голова КМДА Олександр Попов.

“Людина, яка має совість, повинна подати у відставку. Олег Станіславович, Ви б могли відповісти також на це питання”, - сказав депутат Київради Віталій Кличко.

Звідки в Олександра Попова суми фінансових витрат - у київській прокуратурі не знають. Водночас, кажуть, лише цьогоріч перевірили 300 земельних рішень Київради і майже 60 з них оскаржили у суді. Київська земля стала приводом для порушення 35 кримінальних справ.

“В тому числі, і відносно службових осіб, контролюючих органів в земельній сфері. З цих 35 кримінальних справ, на сьогоднішній день, 13 вже скеровано до суду відносно 16 посадових осіб”, - доповів начальник відділу Прокуратури м. Києва Роман Вацьківський.

Про верхівку команди шахраїв, як фігурантів земельних справ, поки у прокуратурі не говорять. Натомість, про необхідність їх покарання у своєму виступі сказав Олександр Попов. А поки ж глава КМДА, попри провал голосування щодо Довгого, натякає - зміни у Київраді таки будуть.

“Враховуючи такий результат діяльності в цілому, я переконаний, що керівництво Київської міської ради, включаючи голів депутатських комісій і секретаря ради, повинні були зробити самооцінку і визначитись стосовно того, як вони планують працювати далі”, - сказав голова КМДА Олександр Попов.

Олександр Попов заявив, що найближчим часом планує створити конструктивну більшість у Київраді. Невідставлений секретар Олесь Довгий натомість переконує - депутати і нині готові ухвалювати розумні ініціативи КМДА. До того ж, здобутками, яким з трибуни вихвалявся Попов, той має завдячувати і народним обранцям також.

“Ті люди і ті радники, які штовхають на позиції тієї дискусії, яка пролунала в частині вашого виступу, є недопустимою, і я вірю в те, що Ви не будете допускатись таких помилок в подальшому”,- сказав секретар Київради Олесь Довгий.

Політологи тим часом переконують - в останній день березня Довгого не відставили, бо він зіграв на випередження - саме у четвер депутати не були готові голосувати за відставку.

“Відбулася подія, яку з політехнологічної точки зору можна охарактеризувати як старт передвиборчої компанії Попова на вибори мера. Тому що вся риторика - це риторика виборча”, - вважає політолог Анатолій Луценко.

Тож, на думку експерта, внаслідок подальшого спілкування команди Попова з представниками різних фракцій, і перш за все, командою Черновецького, ймовірність відставки Довгого з часом тільки зростатиме.