Стіну Міністерства закордонних справ тепер прикрашають портрети кримчани, які, навіть під тиском репресивної машини Кремля, до останнього залишалися вірними Україні. На портретах чорні смужки – це убиті спецслужбами Росії. Всього їх 11.

Першим кримчанином, якого знищили російські окупанти, став Решат Аметов. У 2014 році його посеред білого дня викрали люди у формі. Той проводив одиночний мітинг у центрі Сімферополя. Його тіло знайшли лише через кілька місяців. Винуватців так і не знайшли.

З часу окупації зникли безвісти ще 16 людей. Всі вони мали проукраїнську позицію. Останній випадок стався буквально кілька місяців тому. Біля Бахчисараю Ервіна Ібрагімова посеред ночі витягли з автівки та відвезли у невідомому напрямку. Жодної інформації про Ібрагіма досі немає. Його портрет також на стіні МЗС, але без чорної смужки.

Агресор діє за одним і тим же сценарієм. Людей викрадають і про них немає ніякої інформації,
– заявив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

На відкриття виставки прибув і Геннадій Афанасьєв. Він теж згадує про своє зникнення, тортури та ув'язнення.

"Мене везли з мішком на голові в машині, і говорили, що везуть до лісу, де будуть рити мені могилу. Саме це вони зробили з хлопцями. Вони згвалтовують, відвозять до лісосмуги, де їх згодом знаходять з слідами катування. Це суцільний страх, суцільне залякування Російською Федерацією, щодо українців, кримських татар і усіх тих, хто не байдужий до нашої держави в автономній республіці Крим", – розповів активіст та колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв.

Таким чином Росія хоче вселити страх тим кримчанам, які бачать півострів українським – каже Мустафа Джемілєв.

Щоб кожен відчував, що він не в безпеці. І таким чином змусити людей покинути свою батьківщину,
– заявив Мустафа Джемілєв

Читайте також: Ейфорія Росії від окупації Криму ослабла, – експерт

Ці портрети вивісили перш за все для іноземних дипломатів, кажуть організатори. Щоб світ бачив усі ті злочини, які чинить Росія на території окупованого півострова.

Читайте також: Чубаров пророкує повну зачистку Криму і похмурі часи для Росії

Нагадаємо, Росія знову заблокувала заяву Радбезу ООН щодо Криму.