Про це в ефірі 24 каналу розповів головний санлікар України Ігор Кузін. Базуючись на постанові №1236, у разі перевищення показників, звичайно, локдаун є можливим.

До теми Вакцинація не буде припинятись, – санлікар про щеплення в період святкування Незалежності

За його словами, українці можуть поступово рухатись у зону жовтої або помаранчевої зони.

Найближчим часом, впродовж 2 – 3 тижнів, ми не очікуємо змін, які будуть впливати на правила перетину державного кордону, на в'їзд як іноземцям, так і українцям,
– пояснив Кузін.

Однак, як наголосив санлікар, у рамках адаптивного карантину такі норми можуть переглядатись оперативно.

Чи готові у МОЗ до нової хвилі

Він пояснив, що Міністерству охорони здоров'я відомо, скільки в Україні є готових місць у лікарнях для COVID-пацієнтів. Наразі є 256 базових закладів, які визначені для таких хворих.

"Штам Дельта є набагато заразнішим, що спричиняє більшу кількість госпіталізацій. Це викликає також велике навантаження на ліжка інтенсивної терапії. Станом на 20 серпня в Україні виділили майже 39 тисяч ліжок, які готові прийму хворих. Зараз залучено 140 лікарень", – резюмував він.

Кузін додав, що на кожну область є 5 – 6 таких лікарень. Вони зможуть надавати допомогу COVID-пацієнтам у випадку перевищення показників по базових лікарнях.

Читайте більше У МОЗ спрогнозували можливий пік захворюваності на COVID-19 в Україні

Крім того, за словами головного санітарного лікаря, протиепідемічні заходи зараз закріплені на законодавчому рівні. Місцевій владі видали розпорядження про посилення контролю щодо протиепідемічних заходів. Це зумовлено тим, що восени збільшується кількість сезонних захворювань.

Ігор Кузін розповів про коронавірус в Україні: дивіться відео

Коронавірус в Україні: останні новини

  • За 19 серпня в Україні виявили 1 600 нових випадків заражень.
  • 597 українців госпіталізували. Натомість одужали 882 осіб.
  • Недуга забрала життя 26 людей.


Головні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу