"Я його добре розумію. Він людський біль сприймав як свій і пропускав через власне серце. Завжди хотів, аби на Землі був мир і спокій. Міша був дуже добрим, господарським, захоплювався карате, лицарськими реконструкціями . (...) У мене Міша ріс без проблем. Я всім своїм подругам казала: "Дівчата, дай Бог, щоб у вас були такі дітки, як у мене". Як сусідка йде з важкими сумками, Міша біжить, щоб їй допомогти", — каже Ніна Жизневська.

Мати хлопця каже, що Михайло опинився на барикадах, бо хотів, щоб люди жили і «не рахували цих жебрацьких грошей».

Він загинув за людей. Він хотів добра... а не вдалося, сам загинув,
— каже жінка.

Вона каже, що обовязково хотііла поховати сина у Гомелі, аби він завжди був поруч і її потім також біля нього поховали.

"Міша був дуже добрим, господарським, захоплювався карате, лицарськими реконструкціями, допомагав у всьому, будь-яку людську біль пропускав через себе", — розповідає вона.

Через свою доброту, каже мати Михайла, у хлопця виникли проблеми у 2005 році. Тоді, за її словами, керівник лицарського клубу взяв у когось гроші на виготовлення середньовічних обладунків, не повернув їх і зник в Україні, "прихопивши з собою Мішу, як живий щит", коли йому біло тільки 17 років. До 2012-го Ніна Жизневська нічого не знала про сина. А тоді її онук знайшов ихайла через інтернет.

Ми зустрічалися з ним у Києві в 2012 році. Про своє життя він мало що розповідав, говорив, що хотів допомогти українцям , але планував повернутися додому і жити тут. Обіцяв повернутися навесні 2014-го,
— каже пані Ніна.

7 років, впродовж яких мати не знала, де її син, то намагалася його шукати сина з допомогою білоруської міліції, але там вважали, що Михайло ховається від служби в армії.

"Він не ховався від армії, він був православним християнином. Хотів відслужити в армії , а потім піти в Жировичський монастир", — розповідає вона про свого сина.

Ніна Жизневська звинувачує у смерті сина тих, "хто стояв на даху і стріляв у невинних людей".

Міші куля потрапила прямо в груди — отже, стріляли цілеспрямовано прямо в нього. Нехай цим нелюдам воздасться,
— сказала мати.

До речі, вона розповіла, що питання із труною і доставкою тіла її сина до Білорусі допомогли київські друзі Михайла.

Як відомо, Михайло Жизневський, білорус за національністю, загинув від вогнепальних поранень під час сутичок із силовиками на вулиці Грушевського у Києві 22 січня.

Вчора ввечері, 28 січня, у Білорусі під Гомелем поховали загиблого активіста Майдану Михайла Жизневського. На похоронах були присутні родичі Михайла, представники громадських організацій та політичних партій, а також журналісти.


Відео: Белсат