Таку інформацію повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України у фейсбуці.

Читайте також: Майже 90% пекарень у Росії працюють на обладнанні з ЄС, яке зараз вже заборонено ввозити

Зазначається, що Ульяновський механічний завод – це виробник радіолокаційних систем та засобів протиповітряної оборони ближньої і середньої дальності для сухопутних військ Росії. Зокрема, це:

  • зенітно-ракетний комплекс "Бук",
  • зенітно-ракетний комплекс "Куб",
  • зенітний ракетно-гарматний комплекс "Тунгуска".

За попередніми даними, причиною зупинки виробництва продукції військового призначення є припинення співпраці з Німеччиною внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Берлін був основним постачальником російського військово-промислового комплексу. Санкції проти РФ не дозволяють постачати російським підприємствам необхідних технологій.

ГУР МО України повідомило, що завод не в змозі продовжувати виробництво власними силами, оскільки у ході технологічного процесу не використовується "практично нічого російського".

Зокрема, керівництво заводу шукає можливості обійти санкції та налагодити постачання через треті країни, наприклад, Казахстан. Проте використання таких схем призводить до значного подорожчання комплектуючих через необхідність платити за послуги країнам-посередникам. За словами розвідки, таке збільшення виплат не передбачено бюджетом і змінити його немає можливості.

Щодо працівників заводу, то їм надають вибір: або йти у неоплачувану відпустку, або підписувати контракт зі збройними силами Росії для участі у війні в Україні. Зазначається, що рекомендують посаду оператора-навідника ЗРК "Бук", оплата за яку – 50 000 рублів на місяць.

Вас це може зацікавити – як працює "Верба" / ЗСУ привітали з Вербною неділею: відео