Розробка NASA

NASA планує створити надзвуковий і при цьому безшумний авіалайнер.

Проект, у разі успіху, відкриє нову еру надзвукових пасажирських перевезень, від яких свого часу відмовилися через надмірно високий рівень шуму.

Наразі дослідники NASA тестують фюзеляжі різних форм та проводять інші звукові досліди. Робочий прототип безшумного надзвукового лайнера в NASA сподіваються створити не раніше як до 2025 року.

Віртуальний тур зоною відчуження

Глянути, як виглядає Чорнобиль через 30 років після аварії, можна буде без жодної загрози опромінення. Польський розробник комп'ютерних ігор – компанія The Farm 51 – готує віртуальний тур зоною відчуження.

Панорамні зображення та звичайні фото із покинутої 30-кілометрової зони відтворять для віртуального мандрівника реалістичне 3D-оточення. Розробники планують також додати у віртуальну реальність деякі фантастичні елементи.

Проект оптимізують як для стаціонарних VR-окулярів, так і для ґаджетів, сумісних зі смартфонами. Офіційний реліз відбудеться 26 квітня – на 30-ті роковини Чорнобильської трагедії.

Пілотований мультикоптер

Сінгапурські студенти "осідлали" мультикоптера. Пілотований дрон – Snowstorm – оснащений 24-ма роторами. У центр рами, виготовленої з алюмінію та вуглепластику, вмонтоване крісло пілота. Посадку мультикоптеру пом'якшують надувні подушки безпеки, прикріплені знизу до каркасу.

Керувати дроном може як пілот, так і оператор – дистанційно. Snowstorm здатний взяти на "борт" до 70-ти кілограмів "живої" ваги, однак у повітрі протримається не довше 5 хвилин.

Наразі студенти працюють над удосконаленням свого прототипу для комерційного використання.

Читайте також: Українські інженери вивели європейську ракету на орбіту, китайці обманули металошукач