Хороші новини повідомила волонтерка Ірина Тимофеєва у четвер, 18 квітня. За її словами, Віталій Шумей вже приблизно тиждень говорить та усвідомлено складає слова.

Читайте також Незламна Яна Степаненко повернулася до Львова та розповіла про участь у Бостонському марафоні

Не шепоче, а говорить

Вже практично тиждень говорить. Усвідомленно складає слова. Не шепоче, а говорить. Вранці більше, а ввечері поки втомлююється. Його мізки працюють! Юххууу, плачу! Батько теж плаче. Просить передати всім уклін, хто підтримував родину Шумей і вірив в них!
– написала Тимофеєва.

Волонтерка додала, що вірила в силу духа батька Віталія – Сергія Федоровича. Жінка також вірить, що військовий невдовзі стане на ноги.

Історія Віталія Шумея

  • Командир ЗРК Віталій Шумей у серпні 2022 року під Авдіївкою отримав мінно-вибухову травму і перелом черепа з обох сторін. У голову бійця влучив уламок артилерійського снаряда.
  • Після цього він втратив можливість пересуватися, говорити та самостійно їсти. Віталій вже переніс три операції на голові. Він, лікувався у Дніпрі, Києві, потім у Чернігові.
  • У березні 2023 року він у супроводі батька, Сергія Шумея, поїхав реанімобілем до Іспанії – до університетського госпіталю Інституту Гуттманна у Барселоні. Це найбільший у Європі центр нейрореабілітації. До України вони повернулись в листопаді 2023 року.
  • Раніше повідомлялось, що Віталій Шумей не отримує зарплату та не має статусу людини з інвалідністю. Батько військового зазначає, що до від’їзду в Іспанію Віталій отримував військову зарплату, бойові, премії, усі потрібні виплати, але після лікування виплати припинились.