У Національному інституті геофізики та вулканології Італії заявили, що висота еруптивної колони з південно-східного кратера сягнула орієнтовно 4,5 тисячі метрів над рівнем моря.

Дивіться також В Ісландії оголосили надзвичайний стан через виверження вулкана: евакуювали ціле місто

Що відбувається на острові Сицилія

З південно-східного кратера Етна б'є фонтан лави,
– розповіли місцеві журналісти.

За їхніми даними, попіл від виверження вулкана падає в муніципалітеті Міло та Цафферана-Етнеа. Згідно з прогнозованою моделлю, вулканічний попіл розсіюватиметься на південний схід острова.

Виверження вулкана Етна: дивіться відео

Що відбувається на Етні

Експерти з Національного інституту геофізики та вулканології обсерваторії Етна в Катанії спостерігають за найвищим чинним вулканом Європи з допомогою аналізу зображень з камер спостереження.

За даними фахівців, наразі триває пароксизмальна фаза виверження вулкана – тобто виверження повільно посилюється.

Станом на 12 листопада виверження Етни обмежене вершиною та не впливає на роботу міжнародного аеропорту Вінченцо Белліні в Катанії.

На Сицилії розпочалось виверження вулкана Етна: дивіться відео

Згодом фахівці розповіли, що викид лави супроводжується зростанням рівня "тремтіння" вулкана. Це свідчить про підйом розжареної магми у внутрішніх каналах. Ба більше, через сильні викиди газу зафіксували вибухи.

Виверження Етни / Фото з телеграм-каналів

Коротко про вулкан Етна

  • Вулкан Етна є найбільшим чинним вулканом в Європі. Вулкан розміщений на східному узбережжі острова Сицилії, неподалік міст Мессіна та Катанія.
  • Його висота орієнтовно 3 326 – 3 350 метрів. Проте її важко вказати точно, адже висота постійно змінюється внаслідок вивержень та викидів шлаків. На Етні орієнтовно 200 – 400 вулканічних кратерів, і в середньому раз на 3 місяці один з кратерів викидає потоки лави.
  • Востаннє виверження Етни було у серпні 2023 року. Тоді на вулицях міста запровадили обмеження для руху машин та зупиняли роботу аеропорту.