Жителі Сулавесі досі оговтуються від землетрусу та цунамі, які забрали життя понад тисячі чотирьохсот людей. Та насправді ж кількість жертв може бути більшою, адже багато потерпілих досі перебувають під завалами.

Читайте також: Землетрус та цунамі в Індонезії: останні новини

Стовп диму висотою близько шести кілометрів – так виглядає виверження вулкана на індонезійському острові Сулавесі. Місцева влада запевняє – від цієї стихії наразі ніхто не постраждав. Бо зона небезпеки розташована в межах чотирьох кілометрів від піку вулкана. А там немає населених пунктів.

Виверження вулкану в Індонезії
Виверження вулкану в Індонезії

Тим часом на острові не припиняють пошуки тіл загиблих чи тих, хто зміг вижити. На острові зараз багато дітей, які втратили своїх батьків або ж загубилися. Возз’єднаням сімей займається Червоний Хрест.

Ми запускаємо веб-сайт, на якому можна буде зареєструватися і вказати, кого з родичів розшукують. Також ми зараз намагаємося впевнитися, що діти, яких поки що не знайшли їхні батьки, перебувають під опікою державних органів,
– сказав голова підрозділу Червоного Хреста в Індонезії Андреан Тампуболон.

В охопленому лихом регіоні процвітає мародерство. Люди виносять речі із крамниць. Для боротьби з розкраданням товарів влада направила на острів військових.

Також до міста Палу прибув президент Індонезії Джоко Відодо. Напередодні країна звернулася до світової спільноти з проханням надати хоч якусь підтримку. Адже своїми силами впоратися не можуть. Допомогти зголосилися близько двох десятків країн та організацій.

Нагадаємо, виверження вулкану Сопутан в Індонезії сталося у середу, 3 жовтня. Влада підвищила рівень небезпеки, прилеглих до вулкана районів. Місцевим жителям рекомендують уникати цієї зони.